Pierścionki zaręczynowe dawniej i dziś

Pierścionki zaręczynowe Kraków zamówisz na https://obraczki.net.pl/17-pierscionki-zareczynowe

Gdy odnajdziesz kobietę, z którą postanowisz spędzić całe życie, w końcu pomyślisz o ślubie. Wcześniej jednakże następuje ta wyczekiwana przez wiele pań chwila – oświadczyny, na które będziesz potrzebował pierścionka zaręczynowego.

Pierścionek zaręczynowe – niegdyś bez złota oraz kamieni szlachetnych

Danie kobiecie w prezencie pierścienia to bardzo stary zwyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścionki mają formę koła, które reprezentuje nieskończoność. Zgodnie z tradycją nosi się je na czwartym palcu lewej dłoni, zwanym skądinąd “palcem obrączkowym”, co wynika z wiary, iż od tego palca prowadzi “vena amoris”, czyli żyła prowadząca bezpośrednio do serca. Powszechnie uważa się, że zwyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent przywieźli Grecy. Początkowo wytwarzano je z łodyg trzciny, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie użyli do ich produkcji metali, w głównej mierze żelaza. Wartościowymi pierścieniami ze złota lub srebra obdarowywano tylko wtedy, gdy mężowie pragnęli ogłosić swoją całkowitą ufność do przyszłej żony. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z platyną, złotem i drogimi kamieniami, jednakże materiały te tak naprawdę szeroko wykorzystuje się do ich sporządzania dopiero od kilku wieków, przy czym znaczący wzrost ich powodzenia można odnotować w poprzednim wieku.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich wartość ma znaczenie?

Nie ulega wątpliwości, że wymarzona biżuteria na oświadczyny to pierścień z platyny z ogromnym diamentem, jednakże możliwości swobodnego łączenia rozmaitych metali oraz kamieni są szerokie. Poza diamentami wykorzystuje się szmaragd, tanzanit bądź rubin. Niektórzy wybierają tańsze metale, jak srebro, tytan, stal damasceńską, jak również drewno, jednakże ciągle na rynku dominują pierścionki wytworzone z platyny i przeróżnych rodzajów złota (białego, czerwonego i żółtego).
Ile powinniśmy wydać na pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n popularne było opinia, iż mężczyzna winien wydać na niego co najmniej dwukrotność swojej pensji. Cena zakupu zależna jest od rozmaitych czynników: wzoru, ilości karatów, wykorzystanego kamienia czy materiału, toteż każdy znajdzie piękny, nieprzeciętny pierścionek na swoją kieszeń. Miejmy jednakże na uwadze, że pierścionek zaręczynowy jest przede wszystkim symbolem uczucia oraz zaangażowania, wobec tego jego cena ma drugorzędne znaczenie. Istotne jest to, czy będzie się podobał naszej narzeczonej.

Nasze dane:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]