Różnorodność kolczyków z kamieniami

zamów kolczyki z kamieniami na stronie www.bizutik.pl/kolczyki

Mimo, że biżuteria potrafi obyć się bez minerałów naturalnych, to ciężko stworzyć bez nich eleganckie kolczyki lub wisiorki. Minerały mogą zupełnie odmienić wygląd biżuterii – inny styl mają wszak ozdoby z topazami, odmienny natomiast te wysadzane turkusem. Które naszyjniki oraz kolczyki z kamieniami cieszą się największą popularnością? Które Minerały stosowane przez jubilerów są prawdziwe, a które okazują się sztucznymi produktami? To może zaskoczyć – szczególnie czytelników, którzy nie mają wiedzy o jubilerstwie.

Cyrkonie a kolczyki z kamieniami

Warto nadmienić, że sporo surowców wykorzystywanych do produkcji kolczyków z kamieniami to minerały sztuczne. Wśród nich w pierwszej kolejności powinniśmy wspomnieć cyrkonie, które powstają z wapnia oraz cyrkonu, a rozmaite kolory są zasługą takimi domieszkom, jak cer czy nikiel. Poza nimi, kamieniami syntetycznymi okazują się również kryształki Swarovskiego – produkuje się je ze specjalnego szkła.

Kolczyki z kamieniami naturalnymi

Złotnicy dużo częściej stosują rzecz jasna minerały szlachetne. Najpopularniejsze to niewątpliwie topazy, które mogą przybierać barwy od szarych do czerwonych oraz nadzwyczaj twarde diamenty. Kolczyki z kamieniami często robione są też z bursztynu, turkusu oraz opalu. Stosowanie naturalnych minerałów zazwyczaj zwiększa cenę kupna tego typu ozdób. Dobrze jednak pamiętać, że są to dzieła dużo bardziej oryginalne, niż te ze syntetycznymi materiałami.

Nasze dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]