Wisiorki srebrne – duży wybór

wisiorki srebrne

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie powinno to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, doskonale wygląda, a także cechuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej ochrony – metal ten okazuje się naprawdę czuły, w związku z czym możemy uszkodzić. W jaki sposób więc troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla wykonanej ze srebra biżuterii okazują się szkodliwe. Pod ich wpływem metal może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie wolno zatem wykorzystywać ich w celu czyszczenia biżuterii, a w czasie prac domowych koniecznie musimy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy wykorzystywać pudełka wyściełane od środka delikatnym materiałem – unikniemy tak uszkodzenia. Metal ten źle reaguje też na styczność z wodą i słońcem, które mogą sprawić, że straci kolory lub zmieni kształt. Zanim schowamy kilka ozdób do szkatułki, musimy wcześniej zabezpieczyć je delikatną tkaniną albo wrzucić do foliowej torebki.

Wisiorki srebrne – czym je czyścić?

Do czyszczenia srebrnej biżuterii najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli, która doskonale usuwa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym sprawdzą się także alkohol, białko jaja oraz odpowiednie płyny. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii powinniśmy używać miękkich szmatek – sztywne mogą uszkodzić fakturę.