Wisiorki z ametystami

Biżuteria z ametystami

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje na przykład w Korei, Paragwaju, Madagaskarze i Indiach. Jego złoża znajdują się nawet w Polsce. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza śladowym ilościom glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami znajdziecie na stronie www.ametysty.com.pl.

Kiedy nosić biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów miała swoją znaczącą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Pisma Świętego. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystami, a w watykańskim skarbcu po dziś dzień leży znany papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można zakładać uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w takim połączeniu wygląda wyjątkowo elegancko.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Ametyst to kamień relaksu. Z tego powodu biżuterię z tym ozdobnym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na piękny kolor i walory estetyczne, lecz również z z powodu jego właściwości. Część osób, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Na temat energii tego kamienia ozdobnego lepiej wyrobić sobie własną opinię.