Wyjątkowe Kolczyki z koralem

kolczyki z koralem

Dlaczego w Twojej kolekcji biżuterii muszą znajdować się kolczyki z koralem? Koral symbolizuje bogactwo i wysoki status społeczny. W przeszłości, korale wieszało się nad kołyskami noworodków w celu ochrony przed złem. Stosowane były do leczenia chorób gardła, a także do tamowania krwotoków. Według części osób, koral zmniejsza stresy i sprzyja stabilnemu życiu rodzinnemu. Jest także pomocny w zdobywaniu zdolności dyplomatycznych. Koral przypisywany jest zodiakalnym Rybom.

Kolczyki z koralem – jaki rodzaj?

Najczęściej wybieramy kolczyki z koralami w kolorze białym, łososiowym i ciemnoczerwonym. Bardzo rzadko spotkać można biżuterię z niebieskim i czarnym koralem. Znaleźć możemy kolczyki z oczkiem błyszczącym lub matowym. Nie warto przejmować się cienkimi białymi żyłkami na koralu – świadczy to o jego autentyczności i zwiększa jego wartość. Jakie gatunki korali spotykamy najczęściej? Gdzie łowi się najwięcej korali? Popularne gatunki koralowców to koral czerwony wyławiany między innymi u wybrzeży Hiszpanii oraz koral Satsuma z rejonu Japonii.

Do czego pasują kolczyki z koralem?

Kolczyki z korali pasują prawie do wszystkiego i nigdy nie są ani przesadnie strojne, ani nadto skromne. Taki rodzaj biżuterii można zakładać na co dzień, do casulaowych bluzek i jeansowych spodni. Świetnie pasują do stylizacji inspirowanych ludowością.

Nasze dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]