Druk banerów – jak one powstają?

Banery są stawiane wśród najsolidniejszych form promocji zewnętrznej. Zwykłe billboardy nie zdają egzaminu w zetknięciu z wilgocią – papier, z jakiego są zrobione, szybko wszak mięknie, zaś tusz się zmywa. Banery reklamowe takich wad nie mają, gdyż do ich zrobienia służą wytrzymałe na wilgoć surowce, między innymi polichlorek winylu. Nic zatem dziwnego, że są one często używane przez najróżniejsze firmy – zarówno te międzynarodowe, jak i funkcjonujące jedynie na szczeblu regionalnym. Jak jednak przebiega druk banerów promocyjnych? Komu go zlecić?

Innowacyjny druk banerów

Wytrzymałość banerów promocyjnych okazuje się w ogromnym stopniu wynikiem zastosowania właściwych technologii druku. Często stosowany jest druk solwentowy, którego plusem okazuje się wytrzymałość na wpływ czynników atmosferycznych. Wytrzymałość na działanie promieni słonecznych zapewnia także technologia naświetlania tuszu za pomocą promieni UV. Ogromne znaczenie ma również surowiec, na którym będzie nadrukowany projekt – bezwzględnie musi być wytrzymały na wilgoć oraz pęknięcia. Dlatego wykorzystywane są między innymi rozmaite rodzaje PCV i odpowiednie siatki.

Komu powierzyć druk banerów?

Jak łatwo stwierdzić, druk banerów wymaga użycia właściwych surowców oraz dostosowanego do tego wyposażenia. Należy więc powierzyć go sprawdzonej firmie – jedynie w ten sposób zyskamy gwarancję, iż nasze banery będą wyprodukowane starannie oraz nie uszkodzą się w trudnych warunkach. W firmach proponujacych druk banerów nierzadko możemy także zamówić stworzenie ich wzorów.