Druk plakatów – o czym pamiętać?

Mimo dostępności rozmaitych form reklamy online, tradycyjne metody wciąż okazują się bardzo efektywne. Zwłaszcza jeśli chodzi o wydarzenia takie jak festiwale, gdzie plakaty są w stanie przyciągnąć wielu gości. To z tego powodu druk plakatów wciąż szczyci się sporym uznaniem, zaś żaden event nie może obejść się bez reklamy na ulicach. O czym zatem pamiętać planując kampanię stosującą afisze? Jak je projektować? Komu powierzyć ich druk? Gdzie je dystrybuować?

Nie tylko druk plakatów

Zanim zlecimy któremuś specjaliście druk plakatów, powinniśmy oczywiście właściwie je przygotować. Poster musi przykuwać wzrok potencjalnego uczestnika wydarzenia, więc jego stworzenie powinniśmy zostawić doświadczonemu plastykowi. Pamiętajmy również, że uczestnik imprezy nie będzie dużo na niego się wpatrywał – muszą więc pojawić się na nim różne najważniejsze informacje, a jego stylistyka musi być prosta. Już po opracowaniu należy zwrócić się do firmy oferującej druk plakatów. Nie sugerujmy się tylko ceną – zwróćmy także uwagę na jakość farby i używanych papieru.

Druk plakatów oraz rozwieszanie

Dla sukcesu kampanii promocyjnej istotny będzie nie tylko wydruk plakatów w dobrej drukarni offsetowej, ale też ich prawidłowe rozmieszczenie na ulicach. Powinniśmy stawiać na te miejsca, w których spotkać można więcej ludzi – szybciej zauważą wtedy dany plakat. Unikajmy także murów, na których zakazano wieszania ogłoszeń – będą szybko zdjęte, przez co mało osób dowie się o organizowanym evencie. Nie zapominajmy też o sankcjach finansowych, które łatwo dostać za załamanie przepisów.