Składanie książek

skład książek Pracownia Register

Przed laty odpowiadał za to zecer, obecnie odbywa się na komputerach. Skład książek nie jest już zadaniem tak czasochłonnym, jednak stale wymaga ogromnej dokładności, wiedzy na temat najróżniejszych zasad oraz ogromnych umiejętności. Na czym konkretnie polega? Jakim osobom zlecić takie prace?

Skład książek, a narzędzia

Na rynku dostępnych jest wiele oprogramowania pozwalających na profesjonalny skład książek lub innych materiałów. Największym uznaniem cieszy się niewątpliwie Adobe InDesign, z którego korzysta wielu specjalistów DTP. Trochę rzadziej stosowany jest natomiast QuarkXPress. Obie aplikacje to oprogramowanie komercyjne, jednak stworzona została także bezpłatna opcja – Scribus.

Na czym skupia się skład książek?

Skład książek powinien sprawić, że treść stanie się możliwie czytelna – nieodpowiednio złożony tekst prędko zniechęci odbiorcę, z uwagi na co ten nie przeczyta go w całości. Ważne okazują się również względy estetyczne – książka powinna odpowiednio wyglądać. Bardzo ważne jest oprócz tego to, w jaki sposób treść sąsiaduje z inną zawartością stronicy – obrazami oraz dekoracjami.

Kto zleca skład książek

Po tego typu usługi często sięgają wydawcy czasopism oraz innych publikacji – zwłaszcza, jeśli są to nieduże oficyny i nie zatrudniają swoich DTP-owców. Popularność składu książek rośnie też ze względu na zapotrzebowanie na samodzielną publikację.

Komu zlecić skład książek?

Dobrym wyjściem okaże się powierzenie tego agencji reklamowej – takie przedsiębiorstwa używają sprawdzonego oprogramowania, dzięki czemu otrzymujemy pewność, że końcowy rezultat całkowicie nas zadowoli.

Nasze dane:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]