Chcesz poznać techniki malarstwa komputerowego? Postaw na kurs digital painting

Na digitalownia.pl znajdziesz więcej szczegółów o malarstwie cyfrowym.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od lat starają się nadążyć za cyfrowym postępem. Umiejętność malowania tradycyjnymi technikami teraz nie jest już jedynym warunkiem, aby zdobyć zatrudnienie w branży filmowej lub gamingowej, gdyż te gałęzie rozrywki na etapie kreowania świata przedstawionego i postaci wykorzystują przeważnie profesjonalne oprogramowanie. Znając te realia ogromna grupa młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysowaniem od razu stara się poznać znane programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Współczesne narzędzia do digital paintingu

Jest dużo programów używanych obecnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo iż został stworzony jako software do obróbki fotografii, szybko stał się głównym oprogramowanie game devów oraz artystów. Razem z sukcesem Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak przykładowo Krita, Affinity Photo czy ArtRage, w których przy wykorzystaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przywodzące na myśl obrazy wykonane gwaszem, farbami akrylowymi lub farbami akwarelowymi. Digital painting daje artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość cofnięcia nietrafionych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz nigdy uzupełniać!

Kurs Photoshop online to więcej niż tylko nauka podstaw działania programu

W praktyce nauka malarstwa cyfrowego odbywa się w analogiczny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Naturalnie pierwsze kroki można postawić na własną rękę, lecz aby stosownie rozwinąć swoje umiejętności, a jednocześnie poznać wszelkie opcje oprogramowania i przydatne metody wykorzystania pędzli, należy zapisać się na kurs przygotowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje zajęcia z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do różnorodnych video kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie tematów jakie analizują takie kursy jest rozległe i uczą one dużo więcej niż wyłącznie podstaw funkcjonowania oprogramowania. Istotne jest jednakże, aby decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z twórcą kursu.

Nasze dane:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]