Kancelaria prawna – reprezentacja z zakresu prawa pracy

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. posiada długoletnie doświadczenie w sferze prawa pracy, tak z punktu widzenia pracownika, jak i pracodawcy. Nasza działalność koncentruje się nie tylko na toczeniu spraw sądowych, ale też na doradztwie w obszarze bieżącego stosowania prawa pracy.

Prawo pracy – zakres działania kancelarii prawnej

Działając w imieniu Pracodawców, na co dzień pomagamy im w opracowaniu wszelkiego typu dokumentacji na etapie nawiązania stosunku pracy, jego trwania oraz zakończenia. Świadczona przez nas pomoc prawna ma nie tylko przeprowadzić naszych Klientów przez te etapy, ale także uchronić ich przed potyczkami sądowymi z pracownikami. Zdajemy sobie sprawę, że wraz z rozwojem firmy, postępowanie zgodnie z prawem pracy jest coraz większym wyzwaniem. W związku z tym naszym priorytetem jest działanie w sposób niewidoczny dla Klienta, który dzięki temu może skupić się na prowadzeniu biznesu, a nie na niejasnościach prawnych.

Prawo pracy – radca prawny jako pełnomocnik Pracownika

Równie często występujemy w roli pełnomocnika Pracownika. Na tym etapie znacznie częściej nasza pomoc polega na prowadzeniu spraw sądowych związanych z nawiązaniem stosunku pracy, bezzasadnym rozwiązaniem umowy o pracę czy chociażby nadgodzin. Niewątpliwie obliguje nas to do zupełnie odmiennego zaangażowania, gdyż tego rodzaju sprawy wiążą się ze znacznymi trudnościami na tle postępowania dowodowego. Tym samym przekonanie sędziego do racji naszego Klienta jest sporym wyzwaniem.