Sprawy spadkowe – pomoc prawna

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. świadczy wszechstronna obsługę prawną z dziedziny prawa spadkowego. Posiadamy szerokie doświadczenie w prowadzeniu spraw o stwierdzenie nabycia spadku bądź podział spadku. Nie są nam również obce zagadnienia prawne dotyczące zachowku czy dziedziczenia firm lub udziałów w spółkach.

Etapy prowadzenia spraw spadkowych

Współpracę w sprawach spadkowych rozpoczynamy od swobodnej konwersacji z Klientem i od omówienia problemu, z którym się do nas zgłasza. Istotne jest, by już przy pierwszym spotkaniu w sposób klarowny, kompleksowy i zrozumiały przedstawić oraz wyjaśnić zainteresowanemu stopień skomplikowania sprawy. Następnym etapem jest zapoznanie się z niezbędną dokumentacją, również pomoc Klientom w jej skompletowaniu, a w dalszej kolejności zaplanowanie wraz ze spadkobiercami stosownej dla charakteru sprawy metody działania i sporządzenie odpowiednich pism. Podejmujemy wszelkie starania, by rozwiązywać problemy Klientów w każdej fazie sprawy spadkowej, doradzając zarówno przy projektach testamentów, jak i już reprezentując ich w trakcie spadkowego postępowania sądowego. Będziemy wsparciem również dla Klientów poszukujących pozasądowego sposobu rozwiązywania sporów. W takim przypadku proponujemy przygotowanie i wsparcie w negocjacjach ugodowych.

Spadki – szczególny rodzaj postępowań

Specyfika spraw spadkowych, pomoc rodzinom, które dopiero co straciły bliskich sobie osoby, wymaga subtelnego podejścia i całkowitego zrozumienia. Częstokroć wiąże się to ze współpracą z wieloma zaangażowanymi emocjonalnie bliskimi, dla których prawne uregulowanie spraw majątkowych po zmarłym postrzegane jest jako bolesny obowiązek. W takich sytuacjach zespół naszej kancelarii, wykorzystując wieloletnie doświadczenie, które jest bezcenne, prowadzi sprawę spadkową podejmując pełne empatii działania.