Ciężarowe czy osobowe – leasing samochodu

Leasing samochodu jest mechanizmem wielokrotnie stosowanym przez nowoczesne przedsiębiorstwa. Dzięki temu możemy zapewnić kierowcom zarówno samochody osobowe, ale i ciężarowe. Przekonajmy się więc czym jest leasing samochodów i z jakiego powodu jest tak popularny.

Leasing samochodu – rodzaje

Leasing polega na płatnym wynajmie pojazdu przez pewien czas, a jego najważniejsze mechanizmy definiuje specjalna umowa. Istnieją 2 rodzaje leasingów – operacyjny i finansowy, które różnią się od siebie m.in. sposobem księgowania wydatków. Taka forma dzierżawy firmowej floty aut osobowych i ciężarowych jest zdecydowanie korzystniejsza niż zwykłe oferty bankowe, umożliwia optymalizację podatkową, a miesięczne opłaty można zaliczyć na poczet kosztów prowadzenia firmy. To rozwiązanie powoduje, że możemy sprawnie przyznać podwładnym samochody potrzebne do przewozu towarów, jeżdżenia do odbiorców oraz innych celów.

Leasing samochodu remedium na firmowe problemy

Leasing samochodów pozytywnie oddziałuje na finanse całego przedsiębiorstwa – nie musimy wydawać pieniędzy na nierzadko wadliwe i używane auta ani brać niekorzystnych pożyczek. Mogą z niego skorzystać nawet niewielkie firmy, które nie posiadają sporego kapitału. Procedury są zrozumiałe, a podmiot finansujący nie prześwietla naszej historii. Pamiętajmy jednak, że poszukując usług leasingowych, najlepiej zdać się na profesjonalną pomoc przedsiębiorstw zajmujących się pośrednictwem.