Co oferuje biuro rachunkowe?

zobacz ofertę biura rachunkowego

Dopilnowanie księgowości w niewielkich firmach jest zwykle powodem niemałych problemów. Niewielkie podmioty zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, żeby przyjąć specjalistę na etat, zaś ich właściciele nie zawsze przygotowani na to, żeby odpowiednio zarządzać budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu uzyskamy? Jak zyskać pewność tego, iż poziom współpracy będzie satysfakcjonujący?

Co zyskasz dzięki współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się w szczególności ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeśli powierzymy finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom od rachunkowości, otrzymamy gwarancję, że konsekwencją możliwych kontroli przeprowadzanych przez Urząd Skarbowy nie będzie wystawienie mandatu. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność funduszy oraz pracy – nie musimy zajmować się finansami samemu, ani przyjmować do pracy specjalisty na stałe. Należy także nadmienić o swobodzie, jaką dają takie usługi. Dziś nie trzeba już regularnie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, bowiem wiele spraw można uzgodnić z księgowym używając poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – które okaże się najbardziej odpowiednie?

Wybierając biuro rachunkowe nie warto sugerować się jedynie jego cenami – dziwnie niskie ceny usług często oznaczają ich niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego eksperci posiadają odpowiednie uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku bądź certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie akt osobowych pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Nasze dane:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]