Co znajduje się w ofercie biur rachunkowych?

Prowadzenie własnej firmy to odpowiedzialne przedsięwzięcie , które wymaga wzięcia pod uwagę szeregu detali. Przeoczenie któregokolwiek z nich mogłoby zakończyć się wielkimi konsekwencjami. Wśród tych naprawdę ważnych wymienić powinno się prowadzenie księgowości, zatem bardzo dużo firm stawia na utworzenie specjalistycznego działu do spraw księgowości. Tymczasem zdecydowanie lepszym wyjściem okazuje się być skorzystanie z pomocy biura rachunkowego, którego znalezienie obecnie nie wiąże się z żadnymi trudnościami.

Jakiego rodzaju pomoc świadczy biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe funkcjonujące aktualnie w Polsce posiadają naprawdę szeroką oferta. Chętnie podejmują się prowadzenia tak księgowości pełnej, jak i uproszczonej. Biura rachunkowe prowadzą także obsługę płacową i kadrową. Mogą występować w czyimś imieniu firmy przed Urzędem Skarbowym, GUS, oraz ZUS. Wykonują rozmaite raporty budżetowe i prowadzą konsultacje księgowe. W ich ofertę wchodzi także zakładanie spółek i ich zamykanie. Wiele biur rachunkowych rozszerza jeszcze bardziej oferowane usługi, na przykład poprzez opracowywanie wniosków do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o dofinansowanie dla przedsiębiorstw zatrudniających niepełnosprawnych pracowników.

Dlaczego opłaca się powierzyć prowadzenie księgowości biurom rachunkowych?

Zakładanie w przedsiębiorstwie wydziału księgowości nie jest rozwiązaniem korzystnym. O wiele lepiej jest postawić na zlecenie prowadzenia księgowości firmie z zewnątrz, tj. właśnie do biura rachunkowego. Jest to szczególnie zalecane w wypadku niewielkich stowarzyszeń, fundacji bądź firm, ponieważ jest to o wiele bardziej opłacalne , a ponad to związane jest z przeniesieniem odpowiedzialności na zewnętrzną firmą. Obecnie odszukanie solidnego biura rachunkowego oferującego usługi na wysokim poziomie nie jest problemem.

Nasze dane:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]