Do kogo kierowany jest kredyt konsolidacyjny?

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego z pewnością spotkało się wiele osób. Konsolidacja to produkt proponowany przez banki, który głównie adresowany jest do indywidualnych klientów, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Kiedy potrzebne są kredyty konsolidacyjne?

Polacy, którzy mają na swoim koncie więcej niż jeden kredyt, mogą je połączyć w jedno. Konsolidacja umożliwi tym osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych kredytów. Za sprawą konsolidacji można uregulować również te kredyty, które na skutek przeróżnych trudności spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które mają trudności z ich regulowaniem, konsolidacja może być jedynym wyjściem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego dochodzi obniżenie wysokości rat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast wielu rat płaci się wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia zatem wyjście z kłopotów finansowych, obniżenie miesięcznego obciążenia i lepsze gospodarowanie domowym budżetem.

Jakie zadłużenia można łączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba zobowiązań kredytowych, które można objąć konsolidacją jest niezwykle duża. Zaciągając kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt mieszkaniowy, ratalny, gotówkowy i samochodowy. Za sprawą konsolidacji można też pozbyć się zadłużenia na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym bądź na karcie kredytowej. W zależności od preferencji klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny oferują obecnie nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe, jednak nierzadko wiąże się to z większymi kosztami kredytu lub niekorzystnymi dla kredytobiorcy warunkami. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanego doradcy finansowego, który pomoże wyszukać najkorzystniejsze rozwiązanie.