Działanie i zalety kantoru internetowego

Jeszcze parę lat temu jedyną metodą wymiany waluty była wizyta w pobliskiej placówce bankowej bądź w kantorze – te ostatnie nadal spotkać można supermarketach czy w galeriach handlowych! Jednakże w szybko transformującej się rzeczywistości, ludzie chcą wymieniać waluty bez konieczności opuszczania domu i po niższych kosztach, skutkiem tego też utworzono kantory online, w których jest to możliwe.

Jakie usługi proponuje kantor online prócz wymiany walut?

Działanie kantoru internetowego jest równie nieskomplikowane jak tradycyjnego kantoru. Klient wchodzi do serwisu przez założony przez siebie profil, a w następnej kolejności przelewa do swojego panelu kwotę, którą potrzebuje wymienić na wybraną walutę. Atutem kantorów internetowych jest w szczególności to, że transakcje można zlecać w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze działania serwisu po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie danych pobieranych z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, zazwyczaj z zeszłego dnia. Następnym i bardzo ważnym atutem kantorów online są mniejsze spready niż te narzucone przez banki i kantory stacjonarne. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może prowadzić do naliczenia spreadu na poziomie nawet 3-4%, natomiast w kantorze internetowym spready najczęściej nie przekraczają 2%. Kantory internetowe świadczą także kilka pomocniczych usług stosowanych przez klientów, np. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (wymiana jest wykonywana dopiero wtedy, gdy wyznaczony przez klienta kurs będzie taki sam jak ten na rynku) lub w ustalonym przez klienta dniu.

Doceniasz wygodę w dysponowaniu funduszami? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory internetowe to usługa dla osób lubiących komfort oraz ogromną autonomię w dyspozycji własnymi pieniędzmi. Korzystają z nich także osoby spłacające zobowiązania wzięte w walucie obcej oraz osoby pracujące bądź studiujące poza granicami Polski. Lecz nim postanowimy powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto zbadać jego reputację oraz bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.