Jak zaciągnąć kredyt bez zdolności kredytowej?

Zaciąganie kredytów cieszy się dzisiaj wielką popularnością, ale nie wszyscy mogą to zrobić. Jest olbrzymia liczba osób, które nie są w stanie zaciągnąć kredytu, ponieważ nie mają zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć taka sytuacja i jak sobie w niej poradzić?

Kredyty bez zdolności kredytowej – kto jej nie ma?

Instytucje bankowe zwykle posiadają własne zasady, według których zgadzają się przyznać kredyty albo odmawiają takiego finansowania. Istnieją jednakże ogólne warunki, określające fakt posiadania lub nie zdolności kredytowej. Po pierwsze, z odmową raczej spotkają się osoby, które posiadają już zaciągnięte zobowiązania. Dotyczy to również osób o małych zarobkach albo zatrudnionych w oparciu o formułę inną niż umowa. Oczywiście kredytowania nie otrzymają również osoby, które nie posiadają żadnego dokumentu potwierdzającego fakt posiadania przez nie pracy zarobkowej, a także zatrudnione za granicą. Czynniki takie powodują, że teoretycznie niemożliwe jest otrzymanie kredytu w banku, przez co wiele osób decyduje się wziąć kredyt w firmach pożyczkowych. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż kredyty w takich firmach wiążą się z bardzo wysokimi prowizjami i opłatami.

Kredyt bez zdolności – to możliwe!

W przypadku braku zdolności kredytowej warto skorzystać z pomocy pośrednika w ubieganiu się o kredyty bankowe. Poradzi on, które z banków mają mniej rygorystyczne warunki kredytowania i zechcą przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość uzyskania kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsze jest jednak to, że pośrednik doradzi, w jaki sposób stworzyć zdolność kredytową, a jest na to wiele sposobów. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe regulowanie zobowiązań, dobrze będzie więc zakupić coś na raty, a także korzystać z kredytu odnawialnego i karty kredytowej w banku, w którym planuje się ubiegać o kredyt. Znakomitym pomysłem jest także na przykład zaciągnięcie kredytu nie w pojedynkę, lecz wespół z drugą osobą. W tym celu można uczynić współkredytobiorcami rodziców bądź – w przypadku osób, które i tak planowały ślub – zawrzeć związek małżeński. Takich możliwych rozwiązań, które doradzić może doświadczony pośrednik, jest wiele.