Komu powierzyć księgowość w firmie?

Każda firma powinno zadbać o księgowość. Podsumowanie najróżniejszych operacji, które wpłynęły na saldo jej rachunku jest naprawdę istotne, gdyż to na tej podstawie rozliczamy się z Urzędem Skarbowym. Prowadzenie księgowości okazuje się także niezbędne, jeśli chodzi o kontakty z klientami – obejmuje bowiem na przykład sporządzanie FVAT. Jak zatem postąpić, aby księgowość w przedsiębiorstwie nie była powodem poważnych trudności? Co okaże się najlepszym pomysłem w przypadku mikroprzedsiębiorstw?

Księgowość – co to jest?

Księgowość to tak obliczanie sum wszystkich zdarzeń, jak i reprezentacja przedsiębiorstwa przed ZUS-em i US-em – a użycie niewłaściwych argumentów nieraz przynosi firmie wyższe wydatki. Księgowość najbardziej ważna jest w firmach angażujących choć jednego pracownika.

Kiedy księgowość jest przyczyną trudności…

Księgowość w małych przedsiębiorstwach może być przyczyną dużych trudności. Do jej wykonywania niezbędne są przecież odpowiednie kwalifikacje, a tych nie posiada każdy przedsiębiorca. Natomiast zatrudnienie księgowego często nie będzie najlepszym rozwiązaniem – dodatkowy etat w mikroprzedsiębiorstwie to duże wydatki. Można co prawda zdecydować się na księgowość elektroniczną, jednak sprawdza się ona jedynie w niektórych sytuacjach. Co więc wybrać? Warto opłacić biuro księgowe, które zaopiekuje się finansami firmy, a my zapłacimy za jego usługi znacznie mniejsze kwoty niż w przypadku zatrudnienia księgowego.

Nasze dane:
Biuro Rachunkowe Rewident
ul. Złocieniowa 35/7
30-798 Kraków

Mob.: +48 793 19 00 19
E-mail: [email protected]