Kredyt obrotowy – garść podstawowych informacji

Zarówno rolnicy, jak też właściciele firm, które pragną je rozwijać, powinni inwestować w kupno nowoczesnych maszyn oraz urządzeń. Tak ogromne wydatki ciężko jest jednak sfinansować opierając się tylko na bieżącej działalności. Wyjściem z sytuacji może się w związku z tym okazać kredyt obrotowy.

Rolnicy a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe przeznaczone dla rolników oferują obecnie nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest zbyt niska i nie mają szansy na otrzymanie kredytu obrotowego przez banki. Miejmy jednak na uwadze, że często kredyty udzielane przez parabanki wiążą się z większymi kosztami albo zawierają nierentowne dla kredytobiorcy zapisy.
O wsparcie na bieżącą działalność pod postacią kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy niezależnie od wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności sprowadzono do niezbędnego minimum. To również dla wielu rolników okazuje się wyjątkowo dużą zaletą, ale wciąż wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy dla przedsiębiorstw i rolników tylko z doświadczonym doradcą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale również właściciele firm. Kredyt tego typu można wykorzystać na finansowanie wydatków związanych z działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego bywa nierzadko trudne. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc mający niemałe doświadczenie pośrednik. Jego wiedza i znajomość procedur bankowych pomogą nam wybrać kredyt idealnie dostosowany do wymagań oraz potrzeb naszej firmy. Nieprzewidziane wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm czy osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, gdyż za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozszerzać prowadzoną przez siebie działalność lub regulować posiadane zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są szybko, bez niepotrzebnych formalności oraz utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach bądź jednorazowo.