Szukasz nowych opcji inwestycji? Rozważ złote monety bulionowe

Jeśli chcesz zamówić monety złote, koniecznie odwiedź ten adres.

Osoby, które postanowiły inwestować w złoto mogą skorzystać z kilku różnych propozycji: nabywać akcje firm związanych z rynkiem kruszców lub kupować fundusze inwestycyjne lokujące zasoby w branże gospodarki związane z tym metalem szlachetnym, czy też gromadzić biżuterię inwestycyjną. Kolejną opcją jest kupno złota inwestycyjnego, które sprzedawane jest nie tylko w formie sztabek, lecz także monet bulionowych.

Złote monety bulionowe – nie są emitowane w limitowanym nakładzie

Monety ze złota kojarzą się zazwyczaj z monetami kolekcjonerskimi, jednak monety bulionowe, czyli lokacyjne, czy to złote czy z pozostałych metali szlachetnych, różnią się od nich pod kilkoma względami. Przede wszystkim monety bulionowe są wybijane w celu inwestowania w nie kapitału, co powoduje, iż ich nakład w danym roku nie jest ograniczony, a raczej determinowany przez popyt na rynku. Złote monety bulionowe nie są emitowane w kolekcjach tematycznych lub w związku z ważnymi rocznicami, stąd ich design niezwykle sporadycznie jest modyfikowany. Zazwyczaj złote monety bulionowe wybijane przez daną mennicę różnią się od siebie zaledwie datą emisji. Znamienne jest to, iż wiele monet bulionowych, mimo uważania ich za środek płatniczy, nie ma przypisanego nominału podanego w walucie, a ich bieżącą wartość określa waga oraz czystość wykorzystanego do ich wybicia kruszcu. Atutem monet bulionowych jest to, że są rozpoznawalne w każdym zakątku globu, więc ich sprzedaż jest prostsza niż lokalnych monet kolekcjonerskich.

Złote monety bulionowe – jakie kupimy w rodzimych sklepach?

Popularne pośród inwestorów złote monety bulionowe to te o wadze 1 oz, jednak mennice wybijają dodatkowo monety o wadze 1/50 czy 1/4 oz złota. Trzeba wiedzieć, że monety bulionowe wybijane są zazwyczaj ze złota najwyższej próby, czyli .999, lecz przykładowo. Amerykański Gold Eagle albo Krugerrand z Południowej Afryki emitowane są z kruszcu próby .9167. Jeśli monety bulionowe zawierają domieszkę miedzi, ma to z reguły na celu wzmocnienie monety i – co za tym idzie – redukcję możliwości jej uszkodzenia. Takie monety z domieszką innych metali są proporcjonalnie cięższe, a nominał, którym są opisane powiadamia o ilości czystego złota, które się w nim znajduje.

W asortymencie rodzimych brokerów złotych monet lokacyjnych zainteresowani ich zakupem inwestorzy bez problemu znajdą najpopularniejsze z nich, między innymi Liść Klonowy, Filharmoników Wiedeńskich czy wymienione wcześniej Krugerrandy.

Nasze dane:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]