Antena SAT – jaką telewizję pozwala odbierać?

Antenę SAT kupisz na www.telmor.pl/Produkty/Anteny-SAT-konwertery-sumatory/Anteny-Satelitarne

Zdecydowana część z nas ma w swoim mieszkaniu odbiornik telewizyjny. Mimo tego, że coraz częściej uprawiamy sport, lubimy czasem obejrzeć interesujący serial bądź program w telewizji. Aby odbiór kanału telewizyjnego stał się możliwy, konieczna okazuje się być posiadanie właściwie dobranej anteny. Świetnie sprawdza się do tego antena SAT, którą aktualnie można kupić bez trudu.

Antena SAT – jak to działa?

Pojęcie antena SAT oznacza świetnie znaną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli przynajmniej parę razy w życiu. Jest to przyrząd z rzucającą się w oczy czaszą, która zwyczajowo określana bywa mianem talerza. Ten typ anteny pozwala na odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity telekomunikacyjne. Wykorzystując antenę SAT można w związku z tym odbierać nadal nadzwyczaj popularną w Polsce telewizję satelitarną, która chętnie wybierana jest przez spory odsetek widzów w miejsce kablówki . Dzieje się tak dlatego, że do kablówki dostęp bywa ograniczony. Wyliczyć można kilka typów anten SAT. Zakupić można zatem anteny wieloogniskowe, paraboliczne, offsetowe i panelowe. Anteny SAT charakteryzują się określonymi właściwościami – różnią się między innymi średnicą jaką posiada czasza. Na ten moment zazwyczaj użytkownicy wybierają jednak modele mające średnicę od 18 do 35 cali. Anteny wykonane są tak, by nie niszczały na skutek działania złych warunków atmosferycznych. Za sprawą tego deszcz, śnieg, wysokie i niskie temperatury nie wpływają negatywnie na ich kondycję. Wysokiej jakości antena satelitarna będzie nam służyć długo.

Co oprócz anteny SAT jest konieczne do odbioru telewizji?

Antena SAT nie jest wyłącznym urządzeniem koniecznym do tego, aby bez trudu odbierać telewizję satelitarną. Oprócz niej trzeba też posiadać specjalny uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie odpowiednio umocowana we właściwej pozycji. Konieczny jest także konwerter (dwupasmowy albo posiadający pojedyncze pasmo), odbiornik satelitarny i kabel współosiowy.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]