Bursztyn w biżuterii

Biżuteria z bursztynem

Biżuteria z bursztynem ciągle jest popularna – tak wśród młodych ludzi, jak i znacznie bardziej dojrzałych osób. Jej popularność nie może bądź co bądź dziwić – bursztyn jest zaliczany wszak do najatrakcyjniejszych materiałów, a łatwość jego w nadawaniu mu rozmaitych kształtów sprawia, że wyprodukowane z niego ozdoby mogą dostosować się do przeróżnych mód. By zachować jej właściwości, musimy o bursztyn odpowiednio się zatroszczyć. W jaki sposób? Przeczytajcie nasz poradnik.

Biżuteria z bursztynem – jak ją przechowywać?

Jantar to bardzo delikatny materiał – dlatego biżuteria z bursztynem koniecznie powinna być trzymana w odpowiednich warunkach. Bursztynowy naszyjnik należy owinąć miękką tkaniną, a następnie dokładnie otulić plastikowym workiem i umieścić w drewnianej szkatułce. Pamiętajmy, by w jednej paczce nie trzymać kilku wisiorków – mogą się przecież wzajemnie uszkodzić.

Konserwacja biżuterii z bursztynem

Złoto Bałtyku nie toleruje silnych preparatów czyszczących. Lepiej zatem zrobimy, wybierając do jego pielęgnacji łagodniejsze specyfiki – między innymi oliwę z oliwek oraz mydło dla dzieci. Biżuteria z bursztynem musi być pielęgnowana miękką ścierką, nieznacznie zwilżoną wodą – w żadnym wypadku nie możemy użyć jej zbyt wiele.

Renowacja biżuterii z bursztynem

Znalazłeś w szafie starą biżuterię z bursztynem? Zapewne nadal jest piękna, ale czas odcisnął na niej swoje piętno. Jak ją odrestaurować? Podchodząc do tego sam, możesz tylko pogorszyć sytuację – najlepiej więc postąpisz, powierzając ją złotnikowi.

Nasze dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]