Buty do jazdy konnej – jakie kupić?

Kup buty do jazdy konnej na https://horse-trade.pl/pl/c/Obuwie/24.

Jeździectwo z każdym rokiem zyskuje na popularności. Naturalnie nie jest to zadziwiające – zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod uwagę spore zalety tej dyscypliny sportu. Główne z nich to: trening właściwej postury, polepszenie kondycji, jak również rozwój wszystkich partii mięśniowych. Poza tym ma pozytywne działanie na psychikę: redukuje stres, sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji oraz podnosi poczucie odpowiedzialności. By jednak w pełni korzystać z dobrodziejstwa jazdy konnej, musimy właściwie wybrać ubiór i buty jeździeckie. Na co uważać przy zakupie tych ostatnich?

Buty jeździeckie – sztyblety czy oficerki?

Rozróżnia się dwa podstawowe rodzaje butów do jazdy konnej: sztyblety oraz oficerki. Pierwsze sięgają tylko za kostkę – są więc wyraźnie krótsze. Oficerki to zaś obuwie niezmiernie wysokie, sięgające ponad kolano. Dlatego zapewniają ochronę całej nodze, minimalizując niebezpieczeństwo powstawania zadrapań czy siniaków. Sztyblety kosztują taniej od oficerek, jakkolwiek nabywając je należy nie zapominać o tym, aby wyposażyć się również w ochraniacze nóg – sztylpy ewentualnie czapsy.

Z jakich materiałów są robione buty do jazdy konnej?

Nabywając buty jeździeckie, koniecznie zwróćmy uwagę na surowiec, z jakiego zostały one wytworzone. W sklepach dostępne jest obuwie uszyte ze skóry i jej różnorodnych imitacji. Skóra jest zdecydowanie droga, mimo to warto się na nią zdecydować z uwagi na większą trwałość i umiejętność dostosowania się buta do kształtu stopy jeźdźca. Warte uwagi są w szczególności buty cielęcej skóry, która jest delikatna i prawie natychmiast osiąga oczekiwany kształt. Skóra bydlęca pod tym względem wypada trochę gorzej, jednak jej walorem jest przystępna cena.

Nasze dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]