Cechy kontenerów na odpady specjalnego przeznaczenia

Potrzebujesz hakowców? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Kontenery na odpady specjalne powinny cechować się ogromną trwałością, a także spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Jakie cechy mają popularne modele pojemników? Dlaczego warto wybrać najwyższej jakości kontenery stalowe?

Typy kontenerów na odpady

Wśród dostępnych w sprzedaży kontenerów specjalnego zastosowania rozróżniamy kontenery na odpady odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, odpady przemysłowe, niebezpieczne, sypkie oraz płynne. Kontenery przeznaczone do transportu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Pojemniki tego rodzaju są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są wyposażone w klapę z uszczelnieniem, dzięki czemu przewożone odpady nie wyciekają. Drugim zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad klapą, która zapobiega rozbryzgiwaniu się cieczy podczas załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady należą też plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z rozsuwanymi ścianami i podłogą posiadającą zaczepy do zabezpieczenia ładunku.

Kontenery na odpady budowlane i sypkie

Odrębną grupę kontenerów stanowią modele na odpady ziarniste, np. pyły i trociny. Obecne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe i zaopatrzone w przenośnik ślimakowy. Pojemniki na materiały sypkie mogą także posiadać klapę z uszczelką. Do kontenerów specjalnych należą też kontenery otwarte używane do gromadzenia i transportu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Nasze dane:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]