Cechy profesjonalnych mopów do mycia podłóg

Dowiedz się, gdzie zamówić profesjonalne mopy do mycia podłóg

Mycie podłogi wydaje się bardzo prostym obowiązkiem – wystarczy woda, odpowiednia ilość płynu i mop. Sprawa się jednakże komplikuje, jeśli chodzi o nietypowe, kłopotliwe do usunięcia zabrudzenia bądź sporą powierzchnię. Wówczas warto sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. W czym kryje się ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi na co dzień sprzętami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, należy sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Mopy profesjonalne – czym się wyróżniają?

Na wydajność mopa mają wpływ głównie 2 czynniki – jego szerokość oraz materiał, z którego został wykonany. Pierwszy atrybut decyduje o tym, jaką powierzchnię zdołamy umyć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, jeśli mop ma mieć zastosowanie do mycia podłóg o znacznej powierzchni – na przykład parkietów na boiskach, hallów czy sal tanecznych. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego trwałość. Warto także mieć na uwadze, iż twardsze włókna lepiej ścierają zabrudzenia niż miękkie.

Akcesoria do mopów

Sam mop to za mało, by pracownicy ekip sprzątających mogli wydajnie i błyskawicznie myć posadzki. Niemal jednakowo ważne są również dodatkowe akcesoria. Pośród nich specjalną uwagę należy zwrócić na trzonek. Powinien on być stosunkowo lekki, a jego długość – dopasowana do wzrostu użytkownika. Tylko wtedy użycie mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest również jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a odpowiednio dobrane w dużym stopniu upraszcza i skraca czas mycia podłóg. W trakcie sprzątanie ogromnych powierzchni rekomendujemy używać zestawu wiadra z mopem.

Nasze dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]