Cierpisz na łysienie androgenowe? Zaopatrz się w specjalistyczny szampon

Choć uznawane jest za przypadłość dojrzałych mężczyzn, łysienie męskie potrafi pojawić się nawet w wieku młodzieńczym. Nie stanowi co prawda niebezpieczeństwa, jednak bardzo dotkliwe mogą okazać się jego efekty natury emocjonalnej. Nic zatem zaskakującego, iż większość mężczyzn, których dotyka ta dolegliwość, czyni wszystkie rzeczy, które mogą być pomocne w jej zwalczeniu. Dziś dostępne są różniejsze techniki, potrafią pokonać łysienie androgenowe – szampon, kurację laserem lub lekami. Jakie będą najskuteczniejsze?

Wyjście z kłopotów z łysieniem adrogenowym – szampon

Najczęstszym rozwiązaniem w walce z wypadaniem włosów jest z pewnością szampon do włosów. Dostępne na rynku kosmetyki zawierają związki, które zaburzają przemianę męskich hormonów w DHT, to jest substancję, która jest odpowiedzialna za wypadanie włosów. Oczekiwane skutki przynosi kuracja trwająca dwanaście miesięcy – tylko takie rozwiązanie pozwala na zatrzymanie gubienia kolejnych włosów.

Łysienie androgenowe – szampon i nie tylko

Poza tym dostępne są też inne techniki, za pomocą których można zwalczyć łysienie androgenowe – szampon niekiedy nie jest wszak skuteczny. Dzieje się tak przede wszystkim jeśli choroba jest już tak rozwinięta, że miejsca bez włosów są łatwo zauważalne. W takich sytuacjach jedynym rozwiązaniem jest przeszczep włosów. W mniej rozwiniętym stadium dolegliwości obok szamponu zwalczającego łysienie androgenowe, zaleca się także używanie innych kosmetyków, takich jak m. in. specjalistyczne odżywki wzmacniające cebulki włosów.