Czy warto kupić kamienie do whisky?

Funkcjonalne whisky stones stają się coraz bardziej modne – kupujemy je na prezent np. na wieczór kawalerski. To nieodzowny atrybut każdego smakosza procentów, który chce cieszyć się pełnym smakiem alkoholu. Jakie zalety posiadają kostki do whisky?

Kamienie do whisky – nieodzowny podarunek dla każdego konesera procentów

Większość z nas wie, że drinki najlepiej smakują podawane na zimno. Wygląda jednak na to, że wrzucane do napojów tradycyjne lodowe kostki mają więcej wad niż walorów – po upływie czasu przyczyniają się do rozcieńczenia whisky, a w lodówce przesiąkają aromatami mrożonek. Na ten problem stworzono jednak panaceum – kamienie do whisky. Wykonane są one z naturalnego minerału i występują w wielu kolorach. Zazwyczaj sprzedawane są siwe kostki, które posiadają subtelnie wyprofilowane brzegi, dzięki czemu nie zniszczą kieliszków. Na czym polega działanie funkcjonalnych kostek do whisky? Wszystko, co musimy zrobić to włożyć je na parę godzin do zamrażalnika, a potem wrzucić do szklanki z alkoholem. Ich głównym atutem jest to, że nie rozwadniają alkoholu, dzięki czemu można napawać się wybornym smakiem whisky. Nie przechodzą również zapachami pożywienia. Możesz je swobodnie przechowywać w zamrażalniku, a Twój Ballantine będzie miał doskonały smak. Skończ ze zwykłymi kostkami lodu! Kamienie do whisky to prawdziwa rewolucja dla każdego smakosza napojów wyskokowych.

Kamienie do whisky – idealny pomysł na prezent dla kolegi

Użyteczne whisky stones to idealny upominek dla partnera lub dla szefa. Wyglądają bardzo elegancko w szklance, co spowoduje, że zrobisz wrażenie na znajomych. Whisky stones są wielorazowego użytku, trzeba tylko je spłukać pod ciepłą wodą. Chłodzą napój na długo i nie psują smaku drinków. Nie ma sensu używać tradycyjnych kostek lodu – po prostu wybierz naturalne kamienie do whisky, a Twoja whisky będzie smakowała wyśmienicie.