Czy warto zakupić deflektory motocyklowe

Zmęczenie, natężony hałas i bóle karku… To tylko niektóre ze szkodliwych czynników, przed którymi chroni szyba motocyklowa. Wielu kierowców niestety już się przekonało, że element ten w większości modeli jednośladów jest zwyczajnie zbyt mały, a schowanie się przed podmuchami powietrza kończy się ułożeniem się w mocno nachylonej, niekomfortowej pozycji. Właśnie to w ogromniejszym stopniu odpowiada wzrost popularności deflektorów motocyklowych. Czym jednakże są te podzespoły? W jaki sposób poprawiają one jazdę motorem? Co warto wiedzieć o ich funkcji i montażu przed zdecydowaniem się na ich zakup?

Deflektory do motocykli – przedłużenie szyby?

Deflektory to, mówiąc ogólnie, nakładka na szyby motocyklowe. Pomocniczą, nieco mniejszą szybkę mocuje się kompletnie bezinwazyjnie, co dla posiadacza motoru przynosi co najmniej dwie korzyści – brak potrzeby ingerencji w konstrukcję szyby i zastosowania specjalistycznych przyrządów. Najczęściej do założenia deflektora potrzebujemy jedynie klucza imbusowego, a duży wybór wzorów i możliwość dostosowania ich wysokości powoduje, że bez trudu dopasujemy go do kształtu szyby, techniki jazdy oraz naszego wzrostu.

Deflektory motocyklowe – czy to się opłaca?

Jak już nadmieniliśmy wyżej, najważniejszą zaletą, którą oferują nam deflektory do motocykli jest podniesienie komfortu jazdy. Dzięki nim podmuchy powietrza nie wieją już prosto w twarz, co powoduje, że przejazd wiąże się z z mniejszym wysiłkiem, spada poziom hałasu, a po przejechaniu długiej trasy mniej boli nas kark. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż za sprawą deflektorów na szybie kasku zatrzymuje się mniej owadów. Następny powód, dla którego opłaca się zamontować deflektor to zmniejszenie turbulencji i, w efekcie, zwiększenie bezpieczeństwa podróży.