Czym jest antena naziemna?

Więcej o antenie naziemnej

W zdecydowanej większości domostw dostrzec można telewizor. Większość z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak telewizor nie okazał się nieprzydatnym gadżetem, trzeba zainwestować także w dobrej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w wielu sytuacjach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten DVB-T jest obecnie wyjątkowo szeroki. W sklepach dostępne są anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T, a także pokojowe i siatkowe anteny DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Dostępne obecnie w sprzedaży anteny DVB-T wyróżniają się przede wszystkim łatwością instalacji. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy trzymał w dłoni przyrządy potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które na ten moment proponują nam producenci, cechują się także niezwykłą odpornością na wpływ niekorzystnych uwarunkowań atmosferycznych. W związku z tym umożliwiają odbiór programów telewizyjnych doskonałej jakości przez niezwykle długi czas.

Antena naziemna – co trzeba uwzględnić przy jej wyborze?

Bardzo duży wybór anten tego typu sprawił, że trzeba mocno przemyśleć wybór urządzenia, które chcemy zakupić. Powinno się wiedzieć, że uwagę powinno się zwrócić na bardzo dużo czynników, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników można szybko znaleźć w Internecie. Liczy się też moc pracy nadajnika, a także jego kierunkowość. Uwzględnić należy w każdym przypadku ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym zamontowana została antena naziemna. Duże znaczenie ma też to, czy mieszkamy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]