Czym jest maska antysmogowa?

Smog to nienaturalne zjawisko atmosferyczne, które może wystąpić zwykle silnego zamglenia i w czasie bezwietrznej pogody. Jest on często spotykany najczęściej w ogromnych skupiskach miejskich, gdzie atmosfera jest silnie zanieczyszczona. W skład smogu wchodzą szkodliwe dla ludzi związki. W jaki sposób można się przed nimi uchronić?

Maska antysmogowa – ochrona przez nieczystym powietrzem

Na chodnikach miast w Polsce coraz powszechniejszym widokiem są ludzie noszący maskę antysmogową. Kluczową częścią takiej maski jest filtr. Wybierając maseczkę, którą planujemy nosić w mieście, zwrócić należy uwagę, czy filtr wykonany jest z węgla aktywnego. Tego typu filtr bardzo dobrze ochroni też przed zatruciem gazami. Filtr umieszczony w maseczce musi być co jakiś czas zmieniany, w przeciwnym razie przestanie ona wypełniać swoją rolę. Sprawdźmy też, jakiej wielkości cząstki zanieczyszczeń może zatrzymać dana maseczka, gdyż najlepsze są te z filtrem, który jest w stanie zatrzymać pyłki o wielkości trzy dziesiąte mikrometra. Taki filtr zatrzyma nie tylko zanieczyszczenia, ale też wszystkie niebezpieczne substancje.

Jaką maseczkę antysmogową kupić?

Pośród masek antysmogowych możemy wyszukać maski, które stworzono z myślą o osobach aktywnych fizycznie. W żaden sposób nie utrudniają one biegania. Obieg filtrowanego powietrza bywa w nich większy niż w klasycznych maskach antysmogowych. Bez względu jednak na to, czy w maseczce planujemy chodzić po mieście czy raczej biegać, trzeba zwrócić uwagę, aby była ona właściwie dopasowana do naszej twarzy. Sprzedawane aktualnie maski antysmogowe produkowane są z surowców hipoalergicznych, dzięki czemu mogą być bez lęku stosowane przez osoby cierpiące na alergię. Producenci maseczek starają się, aby nie tylko doskonale izolowały nas one od szkodliwych substancji, ale również żeby miały przyciągający oko wygląd. Oryginalny design oraz duży wybór kolorów sprawia, że każdy może kupić dla siebie odpowiednią maskę.