Dolegliwości zwalczane przez dermokosmetyki

Czym są dermokosmetyki?

Słowo dermokosmetyki ukształtowało się przez połączenie słów derma (czyli skóra w języku łacińskim) i kosmetyki. Dzięki substancjom aktywnym biologicznie ich oddziaływanie ma być porównywalne do tego, jakie mają preparaty medyczne. Na ogół do dermokosmetyków zaliczamy kremy, maści i balsamy.

Kiedy stosować dermokosmetyki

Dermokosmetyki są to środki używane nie tylko do pielęgnacji skóry zdrowej, ale także jako specyfiki wspomagające zwalczanie dolegliwości skórnych. Mają w sobie składniki wpływające leczniczo i łagodząco. Nie są w stanie wywołać negatywnych reakcji, albowiem nie zawierają aromatów ani sztucznych barwników, przy których łatwo o podrażnienie skóry. Są tworzone do zwalczania odpowiednich zmian skórnych. Mają działanie przeciwzapalne i łagodzące. Są zdolne również zatrzymać właściwe nawilżenie skóry na idealnym poziomie. Do dermokosmetyków zalicza się między innymi środki przeciwłupieżowe, odpowiednie dla włosów i skóry głowy.
Dzięki szerokiej ofercie i zadziwiająco skutecznemu działaniu, dermokosmetyki cieszą się niebywałą popularnością w sprzedających je sklepach.