Firanki czy rolety dzień noc, a może jedno i drugie?

Kiedy urządzamy pokoje stajemy przed wyborem: rolety, żaluzje czy zasłony? Czy zdarzają się przypadki, kiedy te dwa komponenty – rolety dzień i noc i zasłony – będą pasować do siebie w jednym pomieszczeniu? A jak ma się taki przypadek z firankami? Z myślą o Tobie przyjrzeliśmy się inspiracjom wnętrzarskim i teraz spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: czy rolety mogą być zgranym duetem z firankami lub zasłonami?

Rolety dzień i noc i firanki – czy to współgra?

Na stronach internetowych poświęconych wnętrzarstwu zauważyliśmy kilka propozycji aranżacji wnętrz zgodnie z tą koncepcją. Rolety – klasyczne gładkie lub dzień noc – ze zwiewnymi, delikatnymi firankami? To może być strzał w dziesiątkę. W jasnym, pastelowym wnętrzu: kobiecej sypialni, dziecięcym pokoju czy salonie, oprócz rolety możesz też w oknie zawiesić firanki. Jakiego koloru? Przy wzorzystej albo intensywnej rolecie zdecyduj się na firankę o białej, kremowej bądź jasnoszarej barwie. Roleta jest jasna i monochromatyczna? Firanka może być w intensywniejszym kolorze. Ożywi to wnętrze i będzie stanowić kontrast lub dopełnienie do znajdujących się tam mebli, poduszek, dywanu i innych drobiazgów.

Rolety dzień i noc i zasłony – czy takie połączenie jest możliwe?

W czasie naszych poszukiwań znaleźliśmy też wiele pomysłów na zgranie rolety dzień i noc z zasłonami. Pierwsza propozycja to monochromatyzm: zasłona i roleta utrzymana w tej samej gamie kolorystycznej (np. bieli, szarości, brązie, beżu). Kolejna propozycja to rzucająca się w oczy, wzorzysta zasłona i stonowana roleta – przy czym wzór zasłony wybierz tak, aby pasował do stylu pokoju (modne kropki, romantyczne kwiaty, marynistyczne pasy, dziecięce bohomazy). Ostatnia inspiracja opiera się na kontraście. Intensywna roleta – zielona, żółta, niebieska – oraz stonowana zasłona: szara, biała, beżowa. Efekt? Nowoczesny i intrygujący. Rolety z firankami lub zasłonami to ciekawy pomysł na urządzenie wnętrza. Czy masz odwagę wypróbować ten modny duet u siebie?