Glinka do lakieru – bezpieczne czyszczenie

Powierzchnia lakierów w autach jest bardzo podatna na uszkodzenia. Czasem wszak wystarczy małe otarcie, by powstały na niej rysy. Szczególnie problematyczne potrafi to okazać się przy myciu lakieru ze wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Jedne co prawda pozwalają się bez trudu doczyścić, jednak pozostałe potrafią być źródłem dużych trudności. Intensywne mycie zazwyczaj skutkuje zarysowaniem powłoki oraz niższymi bądź większymi kosztami jego naprawy. Z tego względu do wymycia zabitych insektów, olejów lub polimerów powinniśmy skorzystać z specjalistycznych środków. Zwłaszcza, że nie są one kosztowne, zaś ich znalezienie z pewnością nie jest skomplikowane. Jakie środki będą zatem w tym przypadku pomocne?

Glinka do lakieru – czym jest?

Najefektywniejszym i, co najważniejsze, najpewniejszym środkiem do mycia powierzchni lakierowanych okazuje się na pewno glinka do lakieru. Co ważne, ów innowacyjny produkt pozwala na głębokie i dokładne wypolerowanie powierzchni lakierowanych, a jednocześnie nie przyczynia się do ich uszkodzenia. Do wytworzenia glinki do lakieru wykorzystuje się związki tytanu, przez co z łatwością usuwa ona także plamy z tłuszczów, odłamki asfaltu oraz żywice. Dobrze też nadmienić, że glinka do lakieru doskonale sprawdza się jako preparat do czyszczenia pozostałych powierzchni – na przykład szyb w kabinach prysznicowych.

Jak używać glinki do lakieru?

Stosowanie glinki do lakieru jest naprawdę łatwe i na pewno nie przysporzy problemów. Należy tylko oderwać fragment glinki oraz ukształtować z niego kuleczkę, by potem zanurzyć ją w letniej wodzie. Gdy glinka do lakieru będzie już miękka, musimy polerować nią przemytą detergentem nawierzchnię. Glinka po jakimś czasie stanie się brudna – wówczas wystarczy wprowadzić brudny fragment do wnętrza i znów ugnieść kulkę. Pamiętajmy też, że po czyszczeniu powinniśmy starannie wyszorować dłonie.