Jak działa niewidzialna wycieraczka

Wiosną zaczynamy bardziej dbać o swoje auta: wyważamy koła, stosujemy preparaty chroniące lakier, inwestujemy w przydatne produkty poprawiające bezpieczeństwo jazdy. Chcesz mieć pewność, że nic nie ograniczy Twojej widoczności? Postaw na preparat hydrofobowy!

Niewidzialna wycieraczka – zwiększa komfort i bezpieczeństwo jazdy

Nowoczesne produkty – tzw. impregnaty hydrofobowe wytwarzają na szybie niedostrzegalną gołym okiem warstwę, która chroni przed czynnikami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, kurz – a to sprawia, że szyby samochodu przez długi czas pozostają czyste. Jak działają te specjalistyczne produkty? Dzięki użyciu impregnatu hydrofobowego woda zbiera się w większych kroplach, które samoczynnie spływają po szybie. Dzięki temu nie tylko zwiększa się komfort jazdy, ale również jej bezpieczeństwo – możemy uniknąć groźnego zdarzenia spowodowanego niedostateczną widocznością. Tzw. niewidzialne wycieraczki świetnie wpływają na koncentrację i redukują prawdopodobieństwo kolizji.

Niewidzialna wycieraczka – nakładanie impregnatu hydrofobowego

Przed zaaplikowaniem preparatu hydrofobowego trzeba starannie oczyścić powierzchnię szyby. Ważne jest także zastosowanie środka odtłuszczającego oraz pozbycie się ewentualnych pozostałości po kosmetykach samochodowych. Kiedy powierzchnia będzie całkowicie sucha, spryskuje się ją impregnatem, a potem delikatnie go wsmarowuje. Po tym etapie należy odczekać kilkanaście minut i przetrzeć szybę ściereczką nasączoną środkiem hydrofobowym. Chcesz poprawić swoje bezpieczeństwo na drodze i cieszyć się przejrzystą szybą nawet przy deszczowej pogodzie? Żeby uzyskać najlepsze rezultaty, należy pamiętać, żeby przez dobę po zastosowaniu niewidzialnej wycieraczki nie myć szyby płynami ani środkami z alkoholem. Warto także nakładać preparat partiami – na niewielkie powierzchnie.