Jak działa nowoczesny nano impregnat

Nano impreganty to innowacyjne środki, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Ich rolą jest przede wszystkim ochrona materiałów przed rozwojem grzybów, rdzy czy oddziaływaniem czynników atmosferycznych. W jaki sposób działają i czy warto w nie inwestować? Jakie rodzaje powierzchni zabezpieczają?

Nano impregnat – mikroskopowa warstwa ochronna

Innowacyjna nanotechnologia służy człowiekowi i pozwala oszczędzać czas oraz pieniądze. Na rynku dostępne są bowiem nano impregnanty, które wytwarzają na różnych materiałach niewidzialną warstwę – chroni ona przed rozwojem grzybów, rdzy i odpycha cząsteczki wody. Preparaty hydrofobowe mające w składzie nano cząstki srebra znakomicie sprawdzają się w kuchni – można je wykorzystywać zarówno do szyb, balustrad, jak i innych elementów. Efektywnie zabezpieczają przed uciążliwymi osadami z mydła, dzięki czemu oszczędzamy na detergentach. W sklepach znajdziemy produkty do granitu, a także do tekstyliów, które świetnie służą do zabezpieczania tekstyliów, namiotów, itd. Jakby tego było mało produkty te są całkowicie bezpieczne dla powierzchni i nie powodują zanieczyszczenia środowiska.

Nano impregnat – stosuj także na kostkę brukową i kamień naturalny

To oczywiście nie wszystko – zakres wykorzystania impregnatów jest o wiele większy. Preparaty hydrofobowe zabezpieczają również budynki przed tworzeniem się nieestetycznych plam – można używać je zarówno na kostkę brukową, jak i kamień naturalny. Warto podkreślić, że środki te chronią również produkty drewniane przed tłuszczem i pogodą oraz drobnoustrojami – np. promieniowaniem ultrafioletowym czy mchami. Nanotechnologia pielęgnuje ekoskórę, sprawiając, że sofy i inne elementy wyposażenia wnętrz przez długi czas pozostają piękne. Przed zastosowaniem środka należy odpowiednio przygotować impregnowany materiał oraz w razie potrzeby go odtłuścić. Dzięki temu nano impregant zadziała skuteczniej.