Jak zastosowanie świeczników solnych ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie?

Szukasz solnych świeczników? Wejdź na https://ogrodysolne.pl/pl/c/Swieczniki-solne/18.

Lampy solne już od dziesięcioleci goszczą w naszych salonach czy sypialniach. Jednak czy jesteś przekonany, iż pokrewne właściwości mają także świeczniki solne, w jakich umieszcza się świeczki typu tealight? Są one dostępne w różnych kształtach i odcieniach i sprawdzają się świetnie zarówno w mieszkaniu, jak i salonach SPA lub beauty.

Świecznik solny – czym jest?

Świeczniki solne są wytwarzane z kawałków soli himalajskiej, pochodzącej z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Ta wyjątkowa sól cechuje się różanym odcieniem, jaki dodaje świecznikom subtelności i ciepła. Każdy świecznik jest niepowtarzalny, czyli ma indywidualny charakter.

Świeczniki solne – działanie

Świeczniki solne stanowią śliczny element ozdobny. Ich delikatne światło tworzy przyjemną atmosferę, bardzo dobrą do relaksu czy romantycznej kolacji. Ale czy wiesz, że poprawiają także jakość powietrza w pomieszczeniu? Kiedy tak właściwie umieszczamy zapaloną świecę wewnątrz świecznika solnego, ciepło wydzielane przez płomień powoduje uwalnianie się jonizujących minerałów zawartych w soli. To zjawisko znane jako jonizacja atmosfery. Jony ujemne przyciągają cząstki zanieczyszczeń, takie jak kurz, mikroorganizmy lub alergeny, pomagając w oczyszczaniu powietrza w pomieszczeniu.

Świeczniki solne – korzyści dla dobrego samopoczucia

W jaki sposób świeczniki solne są w stanie pozytywnie wpływać na nasze zdrowie? Najistotniejsze są ich trzy właściwości: Oczyszczanie atmosfery: jony ujemne wydzielane przez świeczniki poprawiają jakość powietrza w naszym środowisku. Redukcja stresu: subtelne światło świecznika solnego może pomóc w redukcji stresu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie mentalne. Neutralizacja elektrosmogu: co poniektórzy wskazują również, że jonizacja usuwa zanieczyszczenia emitowane przez urządzenia elektryczne, czyli tzw. elektrosmog. Świeczniki solne można umieścić w różnych miejscach, takich jak salon, sypialnia, toaleta lub gabinet. Należałoby jednak nie zapominać, aby korzystać z naturalnych, nietrujących świec, najlepiej mających atest PZH, przyznawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Nasze dane:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]