Kompatybilne kapsułki do ekspresu Nespresso i ich różnorodność

Sprawdź, gdzie zamówić kapsułki do ekspresu Nespresso.

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najstarszych w sprzedaży. Zostały opracowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu stopniowo pozyskiwały kolejnych zwolenników. Obecnie jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a ekspresy z tym systemem produkuje wiele uznanych firm.

Czy istnieją kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Postanawiając o zakupie ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do zakupu kapsułek do kawy od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten rodzaj kapsułek wygasł kilka lat temu więc w tej chwili w sprzedaży dostępnych są dziesiątki rozmaitych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o interesujących kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych przez Polaków marek jest Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o średniej intensywności, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na połączeniu arabiki i robusty. Kolejnym popularnym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor mocnych w smaku połączeń arabiki i robusty o nazwach zapożyczonych od włoskich miejscowości, czyli Roma, Trieste, Venezia oraz Firenze. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty suszonych owoców, palonego drewna czy pieczonego chleba. Inni uznani włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to m.in. Diemme (kawy Corpo, Anima Del Salvador czy Cuore bez kofeiny) oraz Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Nocciola, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, Amaretto, Arabic czy Light).

Zamienniki kapsułek Nespresso również od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso produkuje także rodzima firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o intensywnym smaku, np. Ristretto, Lungo czy Milano, w tym też kawy aromatyzowane – Vanilla, Chocolate, Hazelnut i Carmel.

Podstawowe opakowania dostępne w większości sklepów mieszczą na ogół 10 szt kawy w kapsułkach. Jednak dla konsumentów, kupujących kawę hurtowo, kilku producentów również pudełka zbiorcze po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala znacznie zmniejszyć koszt napoju. W przypadku, kiedy kupujący ma obawy, czy wybrany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim wyśle zamówienie winien zwrócić się po dodatkową informację do prowadzącego sklep.

Nasze dane:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]