Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

Chcesz zamówić kontener otwarty? Sprawdź ekombud.pl

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na gruz lub złom, jak również przy składowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednakże wiele rodzajów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną budową oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie substancje można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być przystosowane do rodzaju gromadzonych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak zdemontowane elementy drzwi i okien, złom, gruz, a także zniszczone płytki parkietowe lub ceramiczne – zwykle służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno bądź produkujących granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do magazynowania odpadów w półpłynnych lub płynnych najlepsze są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do przewożenia ładunków o większych gabarytach, które nie są odpadami bądź wymagają selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (bardzo podobnie jak przy firance) możliwe jest szybkie rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są najczęściej dla przedsiębiorstw transportowych oraz magazynów.

Nasze dane:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]