Kontroluj światło, czyli o roletach dzień i noc

Rolety dzień i noc to jeden z najbardziej lubianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest znakomita do wnętrza dla osób, które pragną kontrolować ilość światła w pomieszczeniach. Jest to także doskonały pomysł na zaaranżowanie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do gabinetu, sypialni albo pokoju dziecka, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najpopularniejszym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Produkt dostępny jest w wielu rozmiarach (mini, standardowym lub na wymiar) oraz różnych wariantach kolorystycznych.

Rolety dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasków w różnych barwach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy o tej samej barwie, ale innych odcieniach, to następna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie Twojego pomieszczenia.
Z jakim pokojem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieograniczone. Odpowiednio dobrana barwa ożywi lub stonuje atmosferę pokoju. Umiarkowany poziom zaciemnienia zagwarantuje mini roleta dzień noc, dlatego dobrym pomysłem jest zamontować ją w salonie i innych pomieszczeniach, w których nie życzymy sobie zbyt wiele światła, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także pokój noworodka lub łazienka.

Rolety dzień noc – zastosowanie

Poza wymienionymi powyżej pomieszczeniami, w których nadmiar światła może przeszkadzać w odpoczynku lub drzemce, jest jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie duża powierzchnia jest przeszklona. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień i noc, dzięki której będzie możliwa regulacja zaciemnienia lub poziomu światła , na przykład w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc pasują także do każdego nowoczesnego wnętrza, w którym nie sprawdzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią też rolę dekoracyjną. Rozbudowana kolorystyka i współczesne wzornictwo powodują, że pomieszczenie może nabrać minimalistycznego lub nowatorskiego charakteru. Podsumowując: skorzystaj z rolet dzień i noc, jeżeli chcesz osiągnąć efekt niepełnego zaciemnienia.