Lampa solna – niecodzienna ozdoba mieszkania

Chcesz zamówić lampy solne? Sprawdź https://superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Nieduże dekoracje z minerałów i kamienia od dziesięcioleci zajmują miejsce w naszych mieszkaniach. Sprowadzamy je z przeróżnych wypraw po świecie, a niekiedy nabywamy impulsywnie, gdyż harmonizują ze stylem, w jakim utrzymane jest pomieszczenie. Z rzadka jednakże są to przedmioty funkcjonalne – na ogół to zwyczajne ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do tworzenia przedmiotów używanych każdego dnia, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej z reguły lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są jedyne w swoim rodzaju

Lampy solne są ładne i bez większego problemu dostosujemy je do aranżacji domu, gdyż są sprzedawane w 3 kolorach (różowym, białym, szarym) i w wielu ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, ponieważ nie ma brył soli o bliźniaczej siatce krystalizacji oraz kształtach. Nadzwyczaj modne są lampy solne, których klosze cechują się nieregularną, nie polerowaną powierzchnią. Często zdarza się jednak, że rękodzielnicy zajmujący się produkowaniem owych lamp, nadają im różnorodne kształty, przykładowo piramidy czy też kuli.

Lampy solne – przy nich skuteczniej się odstresujesz

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne wywierają dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im głównie zdolność jonizacji powietrza, to znaczy wytwarzania anionów, równoważących te wyzwalane przez wszechobecna elektronika. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza oraz ułatwiają swobodne oddychanie m.in. ludziom chorym na na alergię bądź astmę. Światło, jakie dają te lampy, jest uspokajające i łagodne, zatem zaleca się stosowanie ich osobom, którym dokucza stres albo bezsenność, gdyż z ich pomocą można łatwiej się odstresować. Ale z soli kamiennej nie tworzy się jedynie lamp solnych. Produkuje się z nich także estetyczne świeczniki i pojemniczki na biżuterię, a większe bloki z soli himalajskiej stosuje się w gastronomii i dekoracji domów.

Nasze dane:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]