Lecz się olejkami eterycznymi

Olejki eteryczne nie tylko interesująco pachną, ale również korzystnie działają na nasze organizmy. Większość z nich jest remedium na dolegliwości skórne. Olejek lawendowy zwalcza schorzenia grzybiczne, takie same działanie wykazuje również olejek z drzewa herbacianego, który oprócz tego używany bywa w trądziku lub owrzodzeniu. Przed zastosowaniem olejków na skórze pamiętajmy rzecz jasna, iż większość z nich musi być rozpuszczone – można zastosować trochę oleju roślinnego czy balsamu. Jak oprócz tego można użyć olejki eteryczne? Gdzie je kupić?

Olejki eteryczne – bezpieczne leki

Olejki eteryczne będą pomocne nie tylko w chorobach dermatologicznych. Wiele wśród nich – jak na przykład olejek melisowy lub lawendowy wykazuje także działanie kojące nerwy. By je osiągnąć najlepiej wykorzystać specjalny kominek ze świeczką. Olejki eteryczne chętnie są również wykorzystywane do wdychania – wtedy powinniśmy rozpuścić je we wrzątku. Na gardło dobrze wpływa między innymi wspomniany olejek z drzewa herbacianego.

W jakim sklepie nabyć olejki eteryczne?

Olejki eteryczne są dostępne w różnych sklepach, ale nierzadko są to jedynie kompozycje aromatyczne, które nie działają na organizm. Nie zawsze również kupimy olejki, które są na potrzebne. Jak więc postąpić, aby znaleźć odpowiednie olejki eteryczne? Najbardziej trafionym rozwiązaniem na pewno będzie skorzystanie z internetu. Online szybko wyszukamy rozmaite olejki, a co najważniejsze – są one w niskich cenach.