Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Sprawdź, gdzie kupić listwy podłogowe

Wydają się mało znaczącym elementem, jednakże ich charakter ma ogromny wpływ na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale też umożliwiają estetyczne przeciągnięcie przewodów oraz chronią najniższą część ściany przed pobrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne szczególnie w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To na pewno wystarczający argument, żeby nie bagatelizować ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z PVC lub MDF

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i wspaniale koresponduje z eleganckimi dodatkami bądź meblami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla użytkowników z niewielkim budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z MDF albo PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i one mogą być wykonane zarówno z różnych materiałów, jak i z litego drewna. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć dostępne są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, jeżeli nabędziemy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasze dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]