Maseczka jednorazowa – charakterystyka

Kup maskę ochronną

W 2020 r. nasz kraj ogarnął strach wywołany błyskawicznie rozprzestrzeniającą się nową chorobą COVID-19, która przenosi się drogą kropelkową. W ciągu kilkunastu dni zwiększyło się zatem zapotrzebowanie na różne środki zabezpieczające, w tym na maski jednorazowe.

Dlaczego jest nam potrzebna maska jednorazowa?

Obok do mycia rąk, jednorazowe maseczki są teraz najbardziej pożądanym środkiem ochrony osobistej, pomocnym głównie lekarzom, ale też pospolitemu Polakowi. Są niezastąpione w czasie podróży do miejsca pracy czy zakupów, czyli wszędzie tam, gdzie przebywa się w większym skupisku osób nam nieznanych. Dlaczego trzeba je nosić? Maseczka jednorazowa zakrywa nos oraz usta, co redukuje groźbę przeniknięcia patogenów do śluzówki. Powszechnie mówi się, iż powinny zakładać ją w głównej mierze ludzie chorzy, jednak dla zdrowych też są one kolejną barierą chroniącą przed możliwą stycznością z wirusami oraz bakteriami, które może przekazywać osoba chora, nie przejawiająca jeszcze objawów zarażenia.

Maska jednorazowa – wykonać ją samemu czy zamówić u producenta?

Prowizoryczną maseczkę jednorazową można uszyć samemu, lecz warto kupić taką, wykonaną z tkanin filtrujących wykorzystywanych w branży medycznej. Maski ochronne wytwarzane w zakładach wyróżniają się też lepszą jakością oraz solidnością. Ważnym elementem takich maseczek są warstwy stanowiące filtr celulozowy. Mają one też wysoką gramaturę. Nawet jeżeli na niezbędne wypady do sklepu zdecydujemy się założyć maskę jednorazową i tak wybierzmy taką, która zapewnia komfort i nie wywołuje podrażnienia skóry twarzy. Po zdjęciu maski postępujmy zgodnie z instrukcją użycia, aby bezpiecznie ją zutylizować.

Nasze dane:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]