Masz małe dziecko? Poznaj aspirator do odkurzacza

Katar u niemowlaka zwykle nie jest niebezpieczną dolegliwością. Jednak pomimo powszechności tego schorzenia i braku większego zagrożenia, rodzice nie powinni jednak go bagatelizować. Nieusuwana przez dłuższy czas wydzielina z nosa może działać drażniąca na inne części układu oddechowego oraz uszy, czego rezultatem bywa rozwinięcie się takich dolegliwości jak zapalenie ucha bądź zatok. By tego uniknąć, należy odsysać katar za każdy razem, kiedy zauważymy, że zebrała się ona w nosie naszego dziecka. Jak jednak zrobić to efektywnie i bezpiecznie?

Odciągacz do nosa dla niemowląt – skutecznie odessie katar

Metod na usunięcie wydzieliny z noska niemowlaka jest całkiem dużo. Najbardziej znany z nich z nich to oczywiście gruszka. Nie jest jednak ona najwygodniejsza w użyciu, a czyszczenie nosa za jej pomocą bywa dla malucha mało komfortowe. Tym należy wyjaśnić sobie popularność innego typu aspiratorów, które są wydajniejsze i wygodniejsze w eksploatacji niż gruszki. Najprostsze modele działają na wdech, a bardziej skomplikowane urządzenia to odciągacze do odkurzacza lub zasilane wbudowanym silniczkiem.

Czemu warto sięgnąć po aspirator Katarek?

Katarek jest przykładem odciągacza do odkurzacza. Wspomniany odciągacz wydzieliny jest łatwy w obsłudze i niezwykle efektywny, co jest wynikiem jego trójfazowego działania. Aspirator do nosa Katarek nie tylko usuwa wydzielinę, ale też najpierw ją rozrzedza, co ułatwia całkowite opróżnienie noska. Katarek do odkurzacza nawilża także śluzówkę nosa fizjologicznym roztworem soli, co łagodzi objawy kataru i działa pozytywnie na samopoczucie dziecka. Można go kupić w dwóch wariantach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz rozkręcaną komorą (cena od 55 zł).