Mydła i żele antybakteryjne – usuń wirusy i drobnoustroje

Zobacz, gdzie kupić żel antybakteryjny do rąk

Na każdym cm2 powierzchni dłoni może bytować aż 5 milionów komórek drobnoustrojów. Wiele tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach rozprzestrzeniają się bakterie, pasożyty i wirusy, które powodują bardzo poważne choroby. Dlatego higiena rąk jest nieodzowna. Za pomocą pospolitego mydła jesteśmy w stanie jednak pozbyć się ze skóry nie więcej niż do 90% drobnoustrojów. Zazwyczaj to zadowalający wynik, jakkolwiek w wielu przypadkach konieczne będzie skorzystanie z o wiele skuteczniejszych środków.

Mydło antybakteryjne – gdzie jest używane

Mydło antybakteryjne znajduje zastosowanie w rozmaitych sferach życia. Regularnie używane jest w instytucjach służby zdrowia – przychodniach, szpitalach i gabinetach dentystycznych. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają styczność ze skórą klientów i żyjącymi na niej drobnoustrojami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać także osoby zatrudnione w przemyśle gastronomicznym – szczególnie po przygotowywaniu dań z jajek, mleka czy mięsa (głównie drobiowego), bo te produkty spożywcze, gdy są surowe, często są zakażone bakteriami.

Rodzaje środków do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym środkiem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie z dodatkiem substancji niszczących komórki drobnoustrojów – zazwyczaj jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk występują również pod postacią żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można kupić w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w kieszeni spodni albo torebce, lub dużych, przygotowanych do wykorzystania w dozownikach wieszanych na ścianie, często wyposażonych w fotokomórkę lub przystosowanych do włączania łokciem.

Nasze dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]