Mydło marsylskie na polskim rynku

W sklepach kupimy dzisiaj mnóstwo kosmetyków do pielęgnowania skóry. Duża część naszpikowana jest sztucznymi barwnikami, parabenami, które wysuszają płaszcz hydrolipidowy. Organiczne mydło marsylskie jest miłą alternatywą dla zwykłych płynów. W jakich sklepach możemy je kupić i co decyduje o jego nadzwyczajnych właściwościach?

Nawilżające mydło marsylskie

Jak nietrudno wywnioskować, ten specyfik pochodzi z Prowansji, gdzie produkowany jest w rodzinnych zakładach, a jego receptura jest od dekad ulepszana. Mydło marsylskie musi posiadać przynajmniej 72 procent elementów organicznych. Z reguły są to pozbawione chemii olejki (np. olejek rzepakowy, z oliwy oraz hibiskus czy jaśmin). Jest ono w 100 % bezpieczne dla organizmu, może być wykorzystywane nawet przez noworodki czy osoby o alergicznej skórze. Mydło marsylskie jest bardzo przyjazne dla przyrody, bowiem podlega rozkładowi, nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego, dlatego jest powszechnie stosowane przez zwolenników diety roślinnej.

Mydło marsylskie – dostępne przez internet

Mydło marsylskie świetnie oczyszcza skórę, łagodzi podrażnienia, a także jest używane podczas prania. Dzięki jego częstemu stosowaniu możemy pozbyć się rozmaitych dolegliwości skórnych. Znajdziemy je nie tylko w sklepach zielarskich, ale również w sklepach internetowych, gdzie znajduje się zróżnicowany wybór mydełek w atrakcyjnych cenach. Niezwykłe cechy powodują że mydło marsylskie jest obecne w tysiącach gospodarstw domowych.