Najlepsze ubranka do chrztu

Odświętne ubranka do chrztu wyrażają wyzwolenie dziecka z przewinienia pierwszych rodziców w raju i przystąpienie do wspólnoty wiernych. Przekonajmy się od kiedy funkcjonuje ten rytuał i w jakich sklepach można nabyć najlepsze szatki na taką okazję.

Jak powinno prezentować się ubranko do chrztu?

Najistotniejszym rytuałem, który włącza malucha do duchowej społeczności jest chrzest. W wielowiekowej tradycji utarło się, że to osoba podająca dziecko kupuje ubranka do chrztu. Tradycyjna szatka jest koloru białego, zawiera też imię dziecka oraz opcjonalnie termin wydarzenia. Jasna kolorystyka wyraża bezgrzeszność, niewinność i ufność Bogu. W dawnych czasach ubranko do chrztu było w formie sukienki, jednak dzisiejsze zwyczaje są bardzo różnorodne. Wśród najczęściej selekcjonowanych strojów przeważają miniaturowe garniturki, zwiewne sukienki, rozczulające włóczkowe buciki. Rodziny często decydują się na rozpinane żakieciki, wyszukane czapeczki, ręcznie zdobione bolerka.

W jakich sklepach można nabyć ubranko do chrztu?

W sklepach w internecie nabędziemy szeroki wybór akcesoriów liturgicznych. Tam ubranka do chrztu są nawet 15% tańsze niż w zwykłych sklepach. Możemy w takich miejscach nabyć całe komplety, posiadające kilka części (takie jak śpioszki, buciki, sukienka). Kiedy weźmiemy pod uwagę kolory, to modne są écru, złoty, pastele, ale rodzice stawiają również na bardziej charakterystyczne elementy (np. turkusowe krawaciki u chłopców). Zwróćmy jednak uwagę na to, żeby ubranko do chrztu było utrzymane w dobrym guście.