Ozdobne okiennice shutters – alternatywa dla żaluzji

Chcesz zamówić shuttersy? Wejdź na skyshutters.pl

Projektując wystrój pomieszczenia, sporadycznie przeznacza się dużo czasu na wyeksponowaniu okien. Przeważnie decyzja pada na standardowe rozwiązanie, to znaczy firanki oraz zasłony, które niekiedy zestawiane są dodatkowo z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze inne mało rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – okiennice wewnętrzne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Z czego produkowane są okiennice ozdobne typu shutters

Nadrzędną cechą shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, że lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych ruszają się, tym samym można ustawiać je w różnych pozycjach, w zależności od fantazji domowników. Wykonuje się je z płyt pilśniowych, z listw drewnianych, jak również PCV. Shuttersy montuje się w głównej mierze na oknach, aczkolwiek równie dobrze sprawdzają się na drzwiach garderoby. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda dodatek na okna, który w europejskim budownictwie widuje się w dalszym ciągu sporadycznie, ale większość z nas zapewne kojarzy je z ekranu telewizora czy kina, gdyż tego typu okiennice są niesłychanie popularne na obszarach z ciepłym klimatem, a więc w RPA oraz w Nowej Zelandii.

Plusy shuttersów

Nie licząc tego, iż shuttersy okiennice dekoracyjne shutters znakomicie się prezentują, mają one także przydatne funkcje. Przy ich użyciu można regulować użycie padającego światła: w upalne dni hamować nagrzewanie się pokojów, a zimą – utrzymać ciepło przez dłuższy czas. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i da się je założyć je na przeważającej większości okien. Wytwarza i montuje się je na zamówienie, co sprawia, iż są zdecydowanie droższym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednak nadają wnętrzom nader atrakcyjny wygląd, w wyniku czego podnoszą wartość domu. Należy też uwydatnić, że shuttersy są regulowane bez pomocy linek, co rodzice dzieci lub właściciele zwierzaków, które mogłyby zaplątać się sterczące żyłki, uznają z pewnością za dużą zaletę.

Nasze dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]