Powłoka hydrofobowa – lśniące szklane powierzchnie

Osoby posiadające szklane kabiny prysznicowe i szkliwioną ceramikę w łazience mają niejednokrotnie spory problem z pozbyciem się z tych powierzchni zacieków z mydła, wody oraz innych zanieczyszczeń. W specyficznym mikroklimacie tego pomieszczenia trudno jest utrzymać czystość, a jest to ogromnie ważne, ponieważ w jej wilgotnym środowisku w zabrudzeniach łatwo rozwijają się grzyby i bakterie mogące wywoływać problemy ze zdrowiem. Uchronić przed tym może jest powłoka hydrofobowa do szyb i innych powierzchni ze szkła, która zapobiega zanieczyszczeniom i nie pozwala na rozwój drobnoustrojów.

Czym jest powłoka hydrofobowa?

Powłoka hybrydowa to specjalna ochrona, niewidzialna gołym okiem i – co najważniejsze – nieszkodliwa dla człowieka oraz środowiska. Dzięki zawartości nanocząsteczek odpycha od powierzchni szkła cząsteczki wody, a także zanieczyszczenia. Zabezpiecza to przed powstawaniem plam z osadów wapiennych, mdła czy innych zabrudzeń, uniemożliwiając ich osadzanie się na chronionej przez nią powierzchni. Poza tym powłoka ta ma w składzie cząsteczki srebra – substancji znanej z działania przeciwbakteryjnego i przeciwgrzybicznego, dzięki czemu jeszcze lepiej chroni przed bakteriami i grzybami, gwarantują doskonałą czystość i bezpieczeństwo osób korzystających z łazienki.

Skuteczny sposób na ochronę – powłoka hydrofobowa w sprayu

Powłoka hydrofobowa w sprayu to impregnat przeznaczony do zabezpieczania szkła i ceramiki szkliwionej po wyczyszczeniu tych powierzchni. Powoduje, iż większość zanieczyszczeń spłukać można wodą i nie ma konieczności czyszczenia powierzchni drogimi i drażniącymi detergentami, co zabiera znacznie więcej czasu. Powłoka hydrofobowa chroni przed powstawaniem brzydkich zacieków, których z czasem w ogóle nie można się pozbyć, dzięki czemu powierzchnie prezentują się bardzo estetycznie. Powłoka może pozostać na powierzchni nawet przez rok, wciąż aktywnie wypełniając swe zadanie.