Presoterapia w domu – o aparatach do drenażu limfatycznego

Chcesz zamówić sprzęt do drenażu limfatycznego? Wejdź na carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to technika masażu, której celem jest poprawa cyrkulacji chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii w trzecim dziesięcioleciu XX w. – to zestaw przeróżnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów obrotowych oraz pompujących, których siłę i częstotliwość terapeuta dostosowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta oraz miejsca masażu.

Aparat do drenażu limfatycznego – na obrzęki kończyn rozmaitego typu

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów chętnie wykorzystywane są maszyny do presoterapii, które symulują masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów z komorami, które nasuwa się na obrzękłe ramiona albo nogi. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne przegrody aparat uciska kończynę, pobudzając tak krążenie chłonki. Istnieje sporo zaleceń do zastosowania zabiegu presoterapii. To głównie zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, a także obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii lub tarczycy). Wykorzystuje się go też w zabiegach estetycznych – wspomagająco podczas procesu odchudzania i jako wsparcie w redukcji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana w świecie sportu, głównie jako etap regeneracji powysiłkowej.

CarePump – aparaty do presoterapii do użytku domowego

Szerokie możliwości wykorzystania aparatów do drenażu limfatycznego przyczyniło się mocno do rozwoju tych urządzeń. W dzisiejszych czasach osoby chętnie korzystające z tej metody masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, dzięki przenośnym urządzeniom Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Aparaty do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w mankietach – więcej przegródek to efektywniejszy drenaż. Urządzenia CarePump są dość lekkie i kompaktowe, w związku z tym bez trudu można zabrać je w podróż, np. na zagraniczny turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być zawsze ustalone z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym na własną rękę, gdyż istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to np. miażdżyca czy nowotwór, które wskazane jest wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]